INTER MARINE CENTRUM ALANYA
INTER SKY BLUE
INTER ALANYA APARTMENT
INTER GUZELYALI BEACH
INTER OLIVE CITY
CRYSTAL TOWER
INTER ELITE ORKIDE
INTER MODA MARINA
INTER KOZA APARTMENT
INTER BEST HOME 4
INTER DOLCE VITA RESIDENCE
INTER BLUE BAY
INTER TOPRAK APARTMENT
INTER SEA VIEW KARGICAK
INTER SEASIDE HOMES
INTER BEREKETOGLU PRESTIGE 1
INTER SUN PALACE OBA
INTER CLEO APARTMENT
INTER BESTHOME 20
INTER AQUA LIFE
INTER MYRA PARK
INTER KLEOPATRA CITY
INTER CYRSTAL GARDEN
INTER ELITE LIFE 3
INTER SUN HOMES CLEOPATRA
ALANYA KESTEL RESİDENCE
INTER MODA APARTMENT
INTER GRANADA CITY LUXURY RESIDENCE
INTER ORION CITY
INTER FLOWER GARDEN 2
INTER KLEOPATRA ALAİYE
INTER BESTHOME 11
INTER CASTLE STAR
INTER BESTHOME 10
INTER KESTEL 1
INTER SUN PALACE
INTER KONAK TOWERS
INTER ANOTHER WORLD
INTER YENISEY RESIDENCE 4
INTER GRANADA RESIDENCE
INTER BESTHOME 5
INTER TRIO OBA
INTER BEST HOME 2
INTER KLEOPATRA BEACH APARTMENT
INTER ALPARSLAN RESIDENCE
INTER BOTANIK CITY
INTER BESTHOME TOWER
INTER FLOWER GARDEN 3
INTER TURKUAZ RESIDENCE
INTER BESTHOME 11 OBA
INTER OLIVE CITY 3/12
LORY QUEEN RESIDENCE KESTEL
INTER CRYSTAL PARK
INTER ATV
INTER AURA BLUE APARTMENT
INTER CITY LIGHTS
INTER ELİTE LİFE 4
INTER ORION VALLEY
INTER GRANADA CITY
HEXA PANORA
INTER VANESSA RESIDENCE
CLEOPATRA BESTHOME 10
INTER HASBAHCE
INTER PASIFIK BEACH RESİDENCE
INTER ELITE ADMIRAL
INTER EMERALD PARK
 
EMLAK ARAMA
Konum :
Oda Sayısı :
Kategori :
EMLAK ARAMA

Alış Satış
USD 4.6995 4.7183
EUR 5.5095 5.5316
 

Skype Me(tm)!


HABERLER \ Golf Courses in Alanya \ Geri

Antalya'nın Alanya ilçesinde, golf sahaları ile ilgili çalışmalar tamamlandı. Resmi Gazete'ye göre Emişbeleni, Mahmutlar, Kargıcak, Okurcalar ve Türkler beldelerinde golf amaçlı turizm merkezleri resmileşti.

Geçen yıl Turizm Bakanlığı tarafından uzmanların yaptığı çalışmalar sonucu 9 tane golf oynanabilecek yer bulundu. Bunun için 9 alternatif değerlendirilerek, 5 bölgenin uygun görüldüğü açıklandı. Alanya'da golf alanları ile ilgili çalışmalar kapsamında Emişbeleni, Mahmutlar, Kargıcak, Okurcalar ve Türkler beldelerinde belirlenen beş alan yeni turizm merkezleri olarak ilan edildi.

Konu ile ilgili Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayınlanarak yürürlüğe girdi. Konu ile ilgili gelişmeleri değerlendiren Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Kerim Adoğan; gelişmenin Alanya için tarihi bir milat olduğunun altını çizdi. Golf alanları ile Alanya'nın turizmdeki marka değerinin zamanla önemli ölçüde artacağını belirten Aydoğan, gelişmenin Alanya'da turizm hareketliliğinin yılın 12 ayına yayılması ile özellikle emlak sektörü içinde olumlu etkilerinin olacağını söyledi.

Sürecin, Türkiye şartlarında çok hızlı tamamlandığını da hatırlatan Aydoğan, bu aşamadan sonra yapılacak olan söz konusu alanların arazi kullanım haklarının Kültür Turizm Bakanlığı'na devri ve yatırımcılara tahsisi için ilana çıkılması süreçlerinin de bir an evvel aynı hızla tamamlanmasını temenni ettiklerini dile getirdi.

Dünyada 15 milyon lisanslı, 50 milyon lisanssız olmak üzere toplam 65 milyon kişinin golf sporu yaptığını belirten Aydoğan, dolayısıyla golf meraklılarının büyük bir pazar oluşturduğuna dikkat çekti. Golf imkanlarının bir kısım meraklılar için tatil destinasyonu tercihinde bir seçim kriteri olduğuna dikkat çeken Aydoğan, bir kısım meraklılar için ise golf sporu imkanı, ilave bir cazibe, tatile değer katan bir aktivite olduğunu söyledi. Aydoğan, "Bilindiği gibi, golf turizmi yüksek gelir getiren bir turizm türüdür. Golf turizminin bir diğer önemli yönü, yıl geneline 12 aya yaygın bir aktivite olması ve dolayısıyla, ölü sezonda, konaklama tesislerinin doluluk oranlarına katkıda bulunması, yöreye hareket getirmesidir. Bakanlığınız, 2023 genel bir politika ilkesi olarak, turizm ürün ve pazarlarımızın çeşitlendirilmesini ve ülke turizmi içinde yüksek gelir gruplarının payını artırmayı amaçlamaktadır. Bütün bu yönleri ile Alanya bölgesi golf turizmi gelişimine büyük önem ve turizm çeşitliliği açısından acil ihtiyaç duyduğumuz bir turizm türüdür." dedi.

Golf sahası yapılacak olan Emişbeleni Belediye Başkanı Nurettin Uludağ da golf sahasının beldelerine yapılmasını çok istediklerini belirtti. Alanya bölgesine 5 sahanın yapılacak olmasının çok önemli bir etken olduğuna dikkat çeken Uludağ, şöyle dedi: "Beldemizin, cazibe merkezi olmasına ihtiyacı var. Emişbeleni beldesinin cazibe merkezi olması adına golf sahalarının Emişbeleni'nde belirlenmesi bölgem adına bizleri çok sevindirdi. Bu nedenle milletvekilimiz Mevlüt Çavuşoğlu başta olmak üzere, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurahman Arıcı, Kaymakam Hulusi Doğan'a, Alanay Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu'na ön ayak oldukları için teşekkür ediyoruz. İnşallah beldemiz ekonomisinin sosyal düzeninin gelişmesi için hayırlı olacağına ve çok faydalı olacağına inanıyorum. Golf sahası yapılmasıyla turizm kalitesini ve çeşitliliğini artıracaktır."

LiveZilla Live Chat Software